هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران- مقدمه
درباره کنفرانس- مقدمه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/1/27 | 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
با طلب یاری از درگاه خداوند و توسل به هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت امام رضا (ع)، دانشگاه تربیت مدرس در تاریخ 19 و 20 شهریور 1399 میزبان هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران خواهد بود. این کنفرانس با همکاری انجمن ماهی شناسی ایران برگزار شده و مهمترین رویداد علمی تخصصی کشور در ارتباط با علم ماهی شناسی است. امید است میزبان خوبی برای اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و علاقه ­مندان به این گرایش علمی جذاب و پویا از سراسر ایران باشیم.
کشور ایران با توجه به موقعیت خاص زیست جغرافیایی و ارتباط با آبهای آزاد در جنوب و دریای خزر در شمال و همچنین حوزه­ های آبریز متعدد، از غنای گونه ­ای بالای ماهیان برخوردار است. در این بین استان مازندران نیز در همجواری با آب­های خزر و رودخانه­­ های فراوان، بخش گسترده­ای از تنوع ماهیان ایران را در خود جای داده است. توجه به مسائل حفاظتی و شناخت بهتر از این تنوع زیستی در استانی گردشگر پذیر و با تراکم بالای جمعیت همچون مازندران، لازمه توسعه پایدار در منطقه محسوب می شود.
 دانشگاه تربیت مدرس به عنوان تنها دانشگاه تحصیلات تکمیلی کشور، تاکنون سهمی پررنگ در عرصه تحقق اهداف و برنامه های توسعه و پیشرفت سرزمینمان داشته است. امید است دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی نیز بتواند با برگزاری این کنفرانس قدمی هر چند کوچک در راستای شناخت و حفاظت از این جانداران ارزشمند ایفا نماید. مشتاقانه چشم انتظار مشارکت کلیه علاقه مندان و محققین کشور در راستای برگزاری بهتر هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران هستیم.
 
محمد صادق علوی یگانه
دبیر علمی هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران
 
 
نشانی مطلب در وبگاه هشتمین کنفرانس ملی ماهی شناسی ایران:
http://ich.modares.ac.ir/find.php?item=1.51.16.fa
برگشت به اصل مطلب